Poznajemy Kraków z innowacją pedagogiczną

W ramach Innowacji ” Podróżujemy – Polskę z legendą poznajemy” Miśki wybrały się w podróż do Krakowa.
Zajęcia te rozpoczęły się od wizyty pana Listonosza, który przekazał nam pocztówkę z Przedszkola Samorządowego nr 135 z Krakowa, od grupy “Pomarańczowe Smoki” . Wspólnie z Ciocią umieściliśmy ją na mapie i już wiadomo było, gdzie znajduje się miasto.
W ciągu tygodnia dzieci podejmowały wiele działań w ramach Innowacji – wyjście do Biblioteki Publicznej, pozyskanie nowych informacji w książkach na temat Krakowa, poznaliśmy kilka legend : ” O Smoku Wawelskim”, ” O przerwanym hejnale”, ” Dzok”.
Oglądaliśmy filmy edukacyjne, aby poznać historię miasta i jego zabytki. Wykonywaliśmy prace plastyczne i karty grafomotoryczne, graliśmy w grę planszową ” Smocza Jama”. Poznaliśmy Herb Krakowa i sami taki wykonaliśmy, a także tańczyliśmy ” Krakowiaka” i uczyliśmy się piosenki ” Hej, na Krakowskim Rynku”.

Był to bardzo ciekawy tydzień dla dzieci ?