Code Week

W dniach 10 – 25 października nasze przedszkolaki wzięły udział w społecznej akcji CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Dzieci poprzez podejmowane działania rozwijały umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Była to dla nas świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Przedszkolaki uczyły się programować poprzez zabawy z “Magicznym dywanem”, “Tablicą interaktywną”, robotem interaktywnym “Codey Rockey”. Bawiliśmy się w kodowane zabawy w sali, a na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną na temat “Technologiczne przedszkole naszych marzeń”, w której przedstawiliśmy nasze pomysły na zaopatrzenie każdej przedszkolnej sali.

Cały okres zabaw z kodowaniem dostarczył dzieciom wiele wrażeń 🙂