Code Week

W naszym przedszkolu Świętowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania “Code Week”.

W tym czasie Słoneczka uczyły się programowania z wykorzystaniem “Magicznego Dywanu”, tablicy multimedialnej oraz robotem “Codey Rockey”. Bawiliśmy się również w geometryczne kodowanie, podążanie po linii, w zabawę z krzesłami: “Połóż na właściwym miejscu”, “Z krzesła na krzesło” itp. Programować uczyliśmy się również na świeżym powietrzu, gdzie dzieci brały udział w “Zakodowanej Grze Terenowej”. Zadaniem tej gry było odnalezienie w parku ukrytych kopert z zadaniami. Po rozwiązaniu wszystkich zadań doszliśmy do celu – czyli nagrody – pudełka z cukierkami.

Code Week zakończyliśmy wykonaniem wspólnej pracy plastycznej pt. “Technologiczne przedszkole naszych marzeń”, w której przedstawiliśmy, że zamiast książek dzieci będą miały tylko laptopy, smartfony i tablety 🙂