Dzieciaki Mleczaki

“Dzieciaki Mleczaki” to program edukacyjno-informacyjny na temat mleka i jego przetworów, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Program jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.

Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły.
Nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiego programu. Wykonaliśmy mnóstwo kart pracy dotyczących produktów mlecznych, zrobiliśmy własne mleko bananowe, które dzieciom bardzo smakowało. Realizację zakończyliśmy wykonaniem plakatu o  nabiale.