Dzień Mleka

25 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Mleka, tego dnia czekało na dzieci mnóstwo niespodzianek ?

Z samego rana witała wszystkie przedszkolaki gostyńska krówka i rozdawała przepyszne cukierki – oczywiście “krówki”. Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie przy “dojeniu” krowy. W sali uzyskały informację na temat cyklu produkcyjnego nabiału, o wartościach odżywczych mleka. Wykonały doświadczenie z mlekiem. Odbyła się również degustacja produktów mlecznych – przedszkolaki próbowały mleko sojowe, mleko kokosowe, maślankę truskawkową, mleko kozie i krowie a  czasie posiłków, dzięki naszym kochanym kucharzom zajadały się pysznymi serkami – żółtym, topionym i białym ? Na koniec dnia przyszła kolejna krówka, która wszystkim przedszkolakom rozdała po gostyńskim mleku w tubce:-)

Wielkie podziękowania dla Spółdzielni Mleczarskiej z Gostynia, która zafundowała  dla wszystkich przedszkolaków prezenty w postaci “mleka w tubce” oraz wypożyczyła strój krówki, która bardzo ucieszyła wszystkie dzieci !!!