Dzień Postaci z Bajek

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Z tej okazji 4 listopada dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw na sali. Wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek z których pochodzą. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na tle bajkowej dekoracji przygotowanej specjalnie na tę okazję. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.