Dnia 5 listopada nasze przedszkole zamieniło się w Bajkową Krainę.

W salach i na korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludki. W grupie Słoneczka odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, pomagały Kopciuszkowi oddzielić groch od fasoli. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe z chustą animacyjną Klanza oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Była również dyskoteka przy dziecięcych hitach, dzieci układały bajowe puzzle i memory. Na koniec dnia dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie w foto budce “Minionek”. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z trudnymi zadaniami. Dzień Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.