Mali Odkrywcy…w kosmosie

… A kiedy już na Ziemi wszystko zwiedzę, rakietą w kosmos polecę i już przygodę mam….

Tajemniczy świat gwiazd i planet od najdawniejszych czasów interesował ludzi i w dalszym ciągu  zawiera w sobie wiele tajemnic. Dla  Słoneczek powyższy temat był ogromnym źródłem inspiracji do poznania i działania. W naszej grupie pojawiły się kosmiczne dekoracje, a w kącikach zainteresowań zgromadzono książki i albumy tematyczne.

W ubiegłym tygodniu mówiliśmy o przestrzeni  kosmicznej….Tydzień rozpoczęliśmy od pracy plastycznej – statka kosmicznego. Dzieci dowiedziały się, że nasza planeta to Ziemia. Krąży ona po orbicie dookoła słońca.  Ziemię otacza atmosfera – ochronna powłoka. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat planet, nazw, wielkości oraz ich kolejności w Układzie Słonecznym. Wiedziały, że człowiek odbywający podróż w kosmosie to kosmonauta, który ma specjalny kombinezon. Do lotu zaś służy mu rakieta, albo  statek kosmiczny. Dzieci również udały się w “podróż kosmiczną” –  rakietą, którą dzień wcześniej własnoręcznie wykonały. Robiliśmy również doświadczenia, które udowodniły nam skąd się bierze dzień i noc oraz, że tlen jest potrzebny do życia 🙂 Tydzień zakończyliśmy “kosmo – tańcem”:-)