Mam talent – kulinarny

Wiek przedszkolny ma wielkie znaczenie dla kształtowania talentów. Dzieci w tym okresie cechuje dynamiczny rozwój we wszystkich sferach. Najefektywniejszą formą rozwijania uzdolnień dzieci jest pielęgnowanie zainteresowań- dostarczanie zadań, właściwa motywacja. Zarówno rodzic jak i nauczyciel powinien dostarczać dziecku takich „wrażeń”(zajęć, zabawy), aby dostrzec u dziecka zdolności i je rozwijać. Dziecko stawiane przed różnymi zadaniami z czasem wybierze sobie te, które dadzą mu najwięcej radości. Rolą rodzica i nauczyciela jest pobudzanie ciekawości i zachęcanie do różnych aktywności, rozwijających w dzieciach drzemiące talenty.

Zgodnie z innowacją pedagogiczną PM2 „Gostyńska Kuźnia Talentów” rozwijamy talenty wśród naszych przedszkolaków. W tym miesiącu przyszedł czas na talent kulinarny.

Dzisiaj na dzieci czekały dwa kulinarne zadania:

1. Przygotowanie w sali II śniadania – owocowej palmy.

2. Wypiek ciasteczek w przedszkolnej kuchni.

Wszyscy znakomicie wykonali swoje zadanie 🙂