Poznajemy zawód krawcowej

W ramach przedszkolnego doradztwa zawodowego przedszkolaki  poznały zawód krawcowej/ krawca. Odwiedziła nas Mama Irminki – Pani Marcelina Pilarska, która z zaangażowaniem przybliżyła dzieciom na czym polega praca krawcowej. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć maszynę do szycia, a także spróbować szycia na niej. Samodzielnie nawlekaliśmy nitkę na igły, próbowaliśmy wyszywać ścieg na materiale. Wspólnie wypełniliśmy watoliną poduszkę dla lalek, która została zszyta i posłuży lalkom w przedszkolu. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć różne materiały, guziki, nitki, rodzaje wypełnienia maskotek. Wiemy już, że praca krawcowej wcale nie jest łatwa, a uszycie czegokolwiek zajmuje wiele czasu.
Na pamiątkę wizyty Mama Irminki podarowała nam świątecznego reniferka, który zagościł już w naszej sali.
Serdecznie dziękujemy Pani Marcelinie za miłą wizytę i organizację zajęć dla dzieci.