Światowy Dzień Pszczół

Pszczoły to najbardziej pracowite owady, pożyteczne dla ekosystemu, zapylające rośliny, zbierające nektar i produkujące dobrotliwy dla organizmu człowieka miód. W czwartek w przedszkolu obchodziliśmy ich Święto. W przeddzień wykonaliśmy Pszczółki z papierowych talerzyków, które zawisły na przedszkolnym korytarzu. Następnego dnia do przedszkola ubrani przyszliśmy w kolorach czarno-żółtych, a na stole, podczas drugiego śniadania, zagościł smaczny miód. Tego dnia między innymi układaliśmy puzzle – pszczoły, dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek, a także obejrzeliśmy film edukacyjny o życiu tych wspaniałych owadów. Na koniec dnia Ciocia pokazała nam znaną bajkę ,,Pszczółkę Maję”- ekranizację lat 80. W ten oto sposób przenieśliśmy się na chwilę do czasów dzieciństwa naszych kochanych Rodziców. Dla porównania obejrzeliśmy również fragment współczesnej ekranizacji, by dowiedzieć się, jak bardzo zmieniła się filmowa technologia na przestrzeni lat.