Tydzień Nowych Technologii w Edukacji

Biały i czarny! Malutkie, cicho brzęczą, błyskają światełkami i … jadą, jak im przedszkolaki „rozkazują”. Ozoboty – małe robociki do nauki kodowania i programowania. Nasze przedszkolaki odważnie przystąpiły do nowej zabawy, bo przecież  „kodowanie na dywanie” mają na co dzień. Teraz przyszła kolej na następny, trudniejszy etap. To świetna zabawa! Żeby uruchomić ozobota, trzeba narysować mu trasę i spełnić wszystkie warunki z instrukcji. Dzieci pracowały na gotowych wydrukach oraz kodowały same. W mig pojęły znaczenie kodów i… zaczęły rysować. Nakazywały robocikom jazdę prosto, obroty, skręty, a nawet zmianę szybkości! Turbo – ozoboty (przyodziane w coraz to nowe nowe czapeczki, bo musieliśmy sprawdzić, w czym im do twarzy) śmigały brzęcząc i święcąc, i, ku radości dzieci, dały radę!

Teraz już “Każdy przedszkolak z PM2 OZOBOTY zna”.

Dziękujemy Fundacji Fabryka Pomysłów za wypożyczenie ozobotów !