Wycieczka do… Torunia 馃檪

W ramach innowacji ” Podr贸偶ujemy – Polsk臋 z legend膮 poznajemy” Mi艣ki pozna艂y kolejne miasto – Toru艅.

Tradycyjnie tydzie艅 rozpocz臋li艣my od umieszczenia poczt贸wki z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Toruniu od grupy ” Biedronki” na mapie. Dzieci pozna艂y herb miasta, utworzyli艣my k膮cik tematyczny w sali z przyniesionych ksi膮偶ek. Pogoda nie dopisa艂a, aby wyj艣膰 do Biblioteki, ale Panie Bibliotekarki przyjecha艂y do nas 馃檪 Dzi臋ki nim dowiedzieli艣my si臋 wielu ciekawostek na temat Torunia.
Najciekawsz膮 atrakcj膮 dla dzieci by艂o w艂asnor臋czne robienie piernik贸w, z kt贸rych s艂ynie Toru艅. Przy wsp贸艂pracy z Przedszkolnymi Mistrzami Kuchni dzieci wycina艂y je i dekorowa艂y, w ca艂ym przedszkolu pachnia艂o piernikami, a smakowa艂y przepysznie !!

To by艂 ciekawy tydzie艅.