“Zdrowo jem, więcej wiem”

Kangurki wzięły udział w jedenastej edycji projektu edukacyjnego pt. „ Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Głównym celem projektu jest kształtowanie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Przedszkolaki zrealizowały pierwszy etap jesienny, w ramach którego odbyły się zajęcia edukacyjne oraz działania promujące korzyści jedzenia warzyw i owoców. Podsumowaniem etapu jesiennego był konkurs plastyczny pt. „ Jem warzywa i owoce”,  a prace konkursowe oceniały Kangurki wraz z Ciociami. Każdy przedszkolak oddał swój głos „ papierowy owoc” na pracę, która najbardziej mu się podobała.

Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia i informacje pozostaną w pamięci dzieci na bardzo długo 🙂