Małe i duże talenty

Wystartowała 3 odsłona naszej innowacji pedagogicznej “Gostyńska Kuźnia Talentów”.

Dziś odwiedził nas tata Uli – Pan Marcin- prawdziwy artysta sztuki szkicu i rysunku. Spotkanie odbyło się w ramach koncepcji rozwijania talentów i zainteresowań w naszym przedszkolu przy współpracy z rodzicami.

Pan Marcin opowiedział czym jest portret, jak go stworzyć, zdradził kilka magicznych sztuczek jak odwzorować przedmiot na kartce. Przedstawił wykonane przez siebie portrety i zachęcił przedszkolaków do odkrycia w sobie talentu podczas rysowania na kartce przy pomocy miękkich i twardych ołówków.
Dzieci z ciekawością słuchały wskazówek Pana Marcina, szczególnie zainteresowała ich technika szkicu, magiczna temperówka i atrakcyjna gumka do mazania.