Kategoria: 2020/2021

Sto lat !!!

zakończenie
28 czerwca, 2021

Pierwszy rok w przedszkolu za nami !

W piątek 25 czerwca podsumowaliśmy pierwszy rok “Miśków” w przedszkolu. Upłynął bardzo szybko, nawiązaliśmy pierwsze przyjaźnie, spędziliśmy razem mnóstwo wspaniałych chwil na zabawie i nauce. Jako nagrodę za wspólne gry i zabawy oraz cały rok zdobywania przez nas sukcesów, otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz Miśka- symbol nazwy naszej grupy 🙂
Życzymy wszystkim radosnych, słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola:)

97AB3F5E-B3BB-422A-B229-67EAB1670516
27 czerwca, 2021

Powitanie Lata

Grupa „Kangurki” po raz ostatni wspólnie powitała lato. Był to piękny czas integracji. Piknik na kocu, rozmowy, pyszny arbuz, ciastka i soczek dla ochłody.
„Pani Lato” opowiedziała nam dużo
ciekawych rzeczy związanych z wakacjami.
Pięknym podsumowaniem tego dnia jest ta oto piosenka.
Do zobaczenia Kochane Kangurki!

„Lato, lato, lato czeka”

Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas
Lato, lato, nie płacz czasem
Czekaj z rzeką, czekaj z lasem
W lesie schowaj dla nas chłodny cień
Przyjedziemy lada dzień
Już za parę dni, za dni parę
Weźmiesz plecak swój i gitarę
Pożegnania kilka słów
Pitagoras bądźcie zdrów
Do widzenia wam canto, cantare
Lato, lato, mieszka w drzewach
Lato, lato, w ptakach śpiewa
Słońcu każe odkryć twarz
Lato, lato, jak się masz?
Lato, lato, dam ci różę
Lato, lato, zostań dłużej
Zamiast się po krajach włóczyć stu
Lato, lato, zostań tu
Pożegnania kilka słów
Pitagoras bądźcie zdrów
Do widzenia wam canto, cantare

IMG_20210621_091244
23 czerwca, 2021

Współpraca przedszkole-szkoła

W poniedziałek 21 czerwca grupa Słoneczka wybrała się na zajęcia ruchowe do Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci po okiem Pani Małgorzaty Pietruli wykonały mnóstwo zabaw z piłką oraz zagrały w siatkówkę balonami. Całe zajęcia towarzyszyła nam myśl przysłowia “W zdrowym ciele – zdrowy duch” !!!

IMG_20210621_124552
23 czerwca, 2021

Słyszycie?

To słowik podniebnym swym śpiewem,
lata nadejście ogłosił!
Żab mu wtóruje chórek liczebny
i o uwagę wszystkie dzieci prosi!
W poniedziałek zawitała do nas Pani Lato, z plecakiem pełnym porad na  wakacyjny czas !
Piękna słoneczna pogoda, więc nawet drugie śniadanko zjedliśmy na dworze:)

received_1877049662477981
22 czerwca, 2021

Powitanie Lata

W dniu 21 czerwca przedszkolaki witały nową porę roku. Odwiedziła nas Pani Lato, która przyniosła ze sobą torbę pełną letnich akcesoriów, udzieliła nam wakacyjnych porad i życzyła błogiego wypoczynku  oraz niezapomnianych , letnich przygód w promieniach słońca.

received_3995177093863379
20 czerwca, 2021

Malowanie na folii – “Wszystkie kolory tęczy-maraton artystyczny”

Przedszkolaki w ramach programu “Wszystkie kolory tęczy- maraton artystyczny” wzięły udział w niezwykłych zajęciach plastycznych. Korzystając z pięknej pogody dzieci miały możliwość zdobyć nowe doświadczenie, podczas wspólnego malowania farbami na folii stretch umieszczonej między drzewami ogrodu przedszkolnego. Malowanie na folii okazało się świetną zabawą pobudzającą wszystkie zmysły, w trakcie której  dzieci eksperymentowały z kolorami i wykazywały się niezwykłą inwencją twórczą. Zajęcia w plenerze dostarczyły wielu pozytywnych emocji, a także sprawiły, że teren przedszkola zamienił się tego dnia w jedno wielkie dzieło sztuki.