Kategoria: Z życia przedszkola

28 września, 2021

Niespodzianka z przedszkolnej kuchni

Ciocie i Wujek z kuchni zaskakują nas każdego dnia, ale dziś … ależ to była niespodzianka z okazji  Dnia Jabłka.

DZIĘKUJEMY 🙂

28 września, 2021

W poniedziałek w przedszkolu królował ziemniak 🙂

Głównym programem dzisiejszego dnia był grill, w którym wszyscy upiekliśmy swoje ziemniaczki wcześniej zawinięte w folie. Gdy kartofelki się upiekły zjedliśmy je ze smakiem na drugie śniadanie, były pyszne! Omawialiśmy również budowę ziemniaka, jego rodzaje i wykorzystanie. Były również zabawy ruchowe z kartoflami: żonglerka, rzut do celu, slalom oraz na koniec dzieci zrobiły stemple. Na obiadek jedliśmy pyszną zupkę ziemniaczaną oraz gotowane ziemniaki 🙂

DZIĘKUJEMY Pani Izabeli Andrzejewskiej za pomoc w zorganizowaniu grila.

25 września, 2021

Powitanie Jesieni przy stole

Zgodnie z planem rocznym „Jemy zdrowo i kolorowo” 23 września powitaliśmy jesień przy stole.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wspaniałego dnia 🙂

24 września, 2021

Wyjście do kina

W środę 22 września Słoneczka i Pszczółki miały okazję zobaczyć bajkę “Psi Patrol” na dużym ekranie. Zaraz  po śniadaniu wybraliśmy się do naszego gostyńskiego kina “Pod kopułą”. Nudy w kinie nie było – dużo śmiesznych wątków! Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia:-)

23 września, 2021

Ach, co to był za dzień … Tegoroczny Dzień Przedszkolaka upłynął nam w muzycznej atmosferze pod hasłem „Od przedszkola do Opola”. Było bardzo wesoło, smacznie a co najważniejsze udało nam się nagrać płytę z piosenkami dla chorej Zuzi ze Smogorzewa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 🙂

21 września, 2021

Akcja – SEGREGACJA

17 września 2021 w ramach Sprzątania Świata w naszym przedszkolu odbyła się “AKCJA- SEGREGACJA”.  Celem podejmowanych działań było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz uświadomienie dzieciom w jaki sposób mamy wpływ na środowisko.

Dziękujemy firmie MONDI za przekazanie nam koszy do segregacji śmieci !

19 września, 2021

Tworzymy kodeksy przedszkolaka

Pierwsze tygodnie przedszkola już za nami, więc dzieci poznały zasady panujące w naszej grupie. Stworzyliśmy “Kodeks Przedszkolaka” 🙂