Kategoria: Miśki

27 września, 2021

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Atrakcji nie było mało! Tego Dnia dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat popularnego w kuchni polskiej warzywa, piekliśmy ziemniaki na ognisku, które potem degustowaliśmy, braliśmy udział w zabawach zręcznościowych w towarzystwie… ziemniaka… Wykonaliśmy też pracę plastyczną zatytułowaną ,,Ziemniaczane stemple”. To był radosny dzień!

24 września, 2021

Bezpieczni na ulicy

W ramach tygodniowego tematu o bezpieczeństwie na drodze wyszliśmy na pobliskie skrzyżowania. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy.

22 września, 2021

“… Od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka ! “

Akcja – SEGREGACJA !!!

17 września 2021 w ramach Sprzątania Świata w naszym przedszkolu odbyła się “AKCJA- SEGREGACJA”.  Celem podejmowanych działań było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz uświadomienie dzieciom w jaki sposób mamy wpływ na środowisko.
Przedszkolaki obejrzały filmik edukacyjny wprowadzający w tematykę segregacji, a następnie samodzielnie segregowały śmieci. Kosze do odpadów zostaną już z nami w sali, a zatem przez cały rok będziemy utrwalać zdobyte wiadomości.

W poszukiwaniu kasztanów

Czas wolny “Miśki” lubią spędzać na powietrzu, a najchętniej z zadaniem do wykonania 🙂 Pełni energii wyruszyliśmy w poszukiwaniu kasztanów do pobliskiego parku oraz na plac zabaw. Mamy nadzieję, że z każdą kolejną wyprawą uda nam się uzbierać ich więcej 🙂

Kodeks przedszkolaka

Pierwsze tygodnie przedszkola już za nami, więc dzieci poznały zasady panujące w naszej grupie. Stworzyliśmy “Kodeks Przedszkolaka”, który dzieci przypieczętowały swoimi rączkami.