Kategoria: Miśki

27 listopada, 2022

Savoir-vivre – jak zostać księżniczką i rycerzem dobrego wychowania

W związku z tematem kompleksowym uczyliśmy się samodzielnie nakładać posiłki, nakrywać do stołu oraz poznaliśmy i stosowaliśmy zasady dobrego zachowania 🙂

26 listopada, 2022

Dzień Misia

Dzień Misia – w grupie Misiów świętowaliśmy szczególnie 🙂

Każdy opowiadał o przyniesionym przez siebie Misiu, mówiliśmy o podobieństwach i różnicach naszych przytulanek. Towarzyszyły nam przez cały dzień: w zabawie swobodnej, podczas zajęć, w tańcu, w plastyce, zabawkach muzycznych…

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

25 listopada, 2022

Urodziny Kuby

19 listopada, 2022

Urodziny Jagienki

Urodziny Igi

10 listopada, 2022

Spotkanie z Julianem Tuwimem – „Słoń Trąbalski”

„Misie” poznały kolejny wiersz w ramach zadania rocznego – “Słoń Trąbalski”. W tematykę utworu wprowadziła nas Mama Kajtka i Maurycego – głośno czytając dzieciom. Rozmawialiśmy o wierszu, wspólnie opisując cechy Pana Trąbalskiego. Wykonaliśmy również pracę plastyczną – Słonia z wykorzystaniem balonu.

Serdecznie dziękujemy Pani Zuzannie za miłą współpracę i przygotowanie niespodzianki dla dzieci.

Dzień Zdrowego Jedzenia

We wtorek 8 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Zdrowego Jedzenia. Z tej okazji na I śniadanko samodzielnie komponowaliśmy kanapki a na II wykonaliśmy truskawkowy koktajl. Wszystko było pyszne i bardzo zdrowe !

4 listopada, 2022

Dzień Postaci z Bajek

W tym dniu przedszkolacy byli przebrani za swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Rozmawialiśmy o bajkach dawnych i teraźniejszych, a także o świecie realistycznym i bajkowym- fantastycznym. Mówiliśmy też o tym, czego uczą nas bajki.
Dzieci brały udział w zabawach tanecznych i tematycznych, z chustą KLANZA, rozwiązywały zagadki bajkowe, uczestniczyły w pamiątkowej fotobudce.

3 listopada, 2022

Spotkanie z Julianem Tuwimem „Pan Hilary”

Przedszkolaki poznały kolejny wiersz – ” Pan Hilary”.
Tym razem w tematykę wiersza wprowadziła nas Mama Uli . Serdecznie dziękujemy Pani Anicie za poświęcony czas oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci.