Kategoria: 2022/2023

31 stycznia, 2023

Poznajemy zawód kucharza oraz cykl produkcyjny cukru

Serdeczne podziękowania dla cioci Eli, cioci Magdy oraz wujka Michała za przybliżenie nam pracy kucharza – w ramach tematu kompleksowego oraz preorientacji zawodowej.

Dziękujemy za drogocenne wskazówki i pogadanki nt. zdrowego odżywiania oraz za kulinarną przygodę w kuchni PM2 🙂

Było słodko 🙂

Zajęcia biblioteczne

Zajęcia biblioteczne z Panią Anną Ogrodnik z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu.

Dziękujemy !

Dziękujemy !

Zajęcia biblioteczne

W ubiegły piątek nasze przedszkole odwiedziła Pani Ania z Biblioteki Pedagogicznej. Tematyka przeprowadzonych zajęć związana była ze Świętem Babci i Dziadka. Kangurki wysłuchały opowiadania pt.  “Wesoły Ryjek i jego dziadkowie”.

Kocham Cię Polsko

W styczniu, w ramach programu własnego, Kangurki poznawały miasto Poznań. Uczyły się o najważniejszych zabytkach, gwarze i smakołykach. Dzieci wskazywały położenie miasta na mapie.

29 stycznia, 2023

Poznajemy Kraków z innowacją pedagogiczną

W ramach Innowacji ” Podróżujemy – Polskę z legendą poznajemy” Miśki wybrały się w podróż do Krakowa.
Zajęcia te rozpoczęły się od wizyty pana Listonosza, który przekazał nam pocztówkę z Przedszkola Samorządowego nr 135 z Krakowa, od grupy “Pomarańczowe Smoki” . Wspólnie z Ciocią umieściliśmy ją na mapie i już wiadomo było, gdzie znajduje się miasto.
W ciągu tygodnia dzieci podejmowały wiele działań w ramach Innowacji – wyjście do Biblioteki Publicznej, pozyskanie nowych informacji w książkach na temat Krakowa, poznaliśmy kilka legend : ” O Smoku Wawelskim”, ” O przerwanym hejnale”, ” Dzok”.
Oglądaliśmy filmy edukacyjne, aby poznać historię miasta i jego zabytki. Wykonywaliśmy prace plastyczne i karty grafomotoryczne, graliśmy w grę planszową ” Smocza Jama”. Poznaliśmy Herb Krakowa i sami taki wykonaliśmy, a także tańczyliśmy ” Krakowiaka” i uczyliśmy się piosenki ” Hej, na Krakowskim Rynku”.

Był to bardzo ciekawy tydzień dla dzieci 😀

29 stycznia, 2023

Dzień koloru białego

W piątek Pszczółki obchodziły “Dzień koloru białego ”.  Dzieci wyszukiwały przedmiotów w tym kolorze, przeliczały śnieżynki, wykonaly wspólnie pracę plastyczną z wacików kosmetycznych oraz   śpiewały i tańczyły do zimowych piosenek.
Zapraszamy do fotorelacji😊