Kategoria: 2021/2022

28 września, 2021

Najfajniejszy na tym świecie jest ziemniaczek, przecież wiecie! Jest okrągły, duży mały na pieczątki doskonały. Na jesieni go zbieramy do przedszkola zapraszamy. Niby szary, pobrudzony lecz na obiad wymarzony! My na grilla dziś ruszamy po ziemniaczek ukochany 😊 (więcej…)

28 września, 2021

W poniedziałek w przedszkolu królował ziemniak 🙂

Głównym programem dzisiejszego dnia był grill, w którym wszyscy upiekliśmy swoje ziemniaczki wcześniej zawinięte w folie. Gdy kartofelki się upiekły zjedliśmy je ze smakiem na drugie śniadanie, były pyszne! Omawialiśmy również budowę ziemniaka, jego rodzaje i wykorzystanie. Były również zabawy ruchowe z kartoflami: żonglerka, rzut do celu, slalom oraz na koniec dzieci zrobiły stemple. Na obiadek jedliśmy pyszną zupkę ziemniaczaną oraz gotowane ziemniaki.

28 września, 2021

Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji przedszkolaki grupy „Pszczółki” obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka.
Święto dziś ziemniaka mamy
tak więc wszystkich zapraszamy
na zabawy i zawody
na zagadki i podchody.
Uśmiech, humor i zabawa
to dziś najważniejsza sprawa 🙂

27 września, 2021

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Atrakcji nie było mało! Tego Dnia dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat popularnego w kuchni polskiej warzywa, piekliśmy ziemniaki na ognisku, które potem degustowaliśmy, braliśmy udział w zabawach zręcznościowych w towarzystwie… ziemniaka… Wykonaliśmy też pracę plastyczną zatytułowaną ,,Ziemniaczane stemple”. To był radosny dzień!

Bezpieczni na ulicy

W ramach tygodniowego tematu o bezpieczeństwie na drodze wyszliśmy na pobliskie skrzyżowania. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy.

Nauka przechodzenia przez jezdnię

W ramach realizowanego tematu tygodnia Kangurki uczyły się zasad bezpiecznego poruszania się na przejściu dla pieszych.

24 września, 2021

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Słoneczka dzisiaj  poznały kolejne przysłowie: “Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” w ramach innowacji pedagogicznej “Z dzieckiem w świat przysłów”.

Dzieci przyniosły do przedszkola zdjęcia swoich domów lub pokoi i o nich opowiadały. Poznaliśmy też domy zwierząt. Słoneczka samodzielnie narysowały swój dom a na koniec odsłuchaliśmy Pana Grzegorza Skorupskiego, który tłumaczył dla nas na to przysłowie  w  “Wirtualnej księdze przysłów”.

Przedszkolaki już wiedzą, że z wakacji, z pracy czy z przedszkola zawsze wracamy do swojego domu…, bo “Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” 🙂

Powitanie Jesieni

W przedszkolu zapachniało dziś jesienią!

Ciocie i Wujek z kuchni przygotowali smaczną zupkę z dyni, którą podano na przystrojone specjalnie z tej okazji stoliczki. Wśród dekoracji znalazły się  kasztany, które dzieci nazbierały podczas spaceru po parku.