Urodziny Nadii i Antosi
Sto lat !!!
Sto lat !!!
Sto lat !!!
Innowacja pedagogiczna „Wychowanie przez skakanie” została opracowana z myślą o wspieraniu wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez codzienną aktywność ruchową. Jej realizacja odbywała się podczas kwietniowych i majowych porannych zajęć ruchowych z wykorzystaniem skakanek, lin i obręczy gimnastycznych. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach i ćwiczeniach ruchowych, takich jak skoki obunóż i jednonóż, przeskakiwanie przez przeszkody, przechodzenie po wyznaczonych trasach, ćwiczenia równoważne oraz pokonywanie torów przeszkód. Aktywności te dostosowane były do wieku i możliwości uczestników, a ich forma opierała się na zabawie, dzięki czemu dzieci chętnie i aktywnie brały w nich udział.
Innowacja miała na celu rozwijanie sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej, równowagi, orientacji przestrzennej oraz wytrzymałości. Jednocześnie kształtowała umiejętność współpracy w grupie, przestrzegania zasad bezpieczeństwa i buduje pozytywny stosunek do aktywności fizycznej. Regularne „poranki ze skakanką” sprzyjały poprawie koncentracji, zwiększają poziom energii i przygotowują dzieci do dalszych zajęć edukacyjnych.
Sto lat !!!
W ramach preorientacji zawodowej dzieci miały okazję bliżej poznać zawód weterynarza. Naszym wyjątkowym gościem była pani Maria Kurnatowska-Kordus – mama Stefanii i Felicji, która opowiedziała o swojej pracy, codziennych obowiązkach oraz o tym, jak dba się o zdrowie zwierząt.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek związanych z leczeniem i pielęgnacją zwierząt, zadawały wiele pytań oraz mogły zobaczyć akcesoria wykorzystywane w pracy weterynarza.
Serdecznie dziękujemy Pani Marii za poświęcony czas, cenną wiedzę i inspirujące spotkanie !!!
„Pszczółki” wyruszyły w niezwykłą podróż z „Gostyńskim Expressem”! Dzieci z wielkim entuzjazmem wykonywały zadania, odkrywały kolejne stacje i świetnie się bawiły. To był dzień pełen uśmiechu, współpracy i niezapomnianych przygód 😊
Dziękujemy Przedszkole Miejskie Nr 4 za wspólnie spędzony czas !
Dziękujemy Mamie Franka za rozwijanie zainteresowań czytelniczych naszych Krabików 🙂
Dziękujemy Mamie Klary za rozwijanie zainteresowań czytelniczych naszych Krabiczków 🙂
Sto lat !!!