“Wszystkie kolory tęczy – maraton artystyczny” w Miśkach

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z grupy “Miśki” będą realizowały program “Wszystkie kolory tęczy – maraton artystyczny”.

Celem programu jest rozbudzanie u dzieci zainteresowania światem kolorów, kształtowanie i rozwijanie umiejętności twórczych oraz uzdolnień plastycznych dzieci poprzez różnorodne działania artystyczne.

Aby wprowadzić maluszki w barwny świat kolorów, obchodziliśmy “Dzień tęczy”. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w jeden z kolorów tęczy. Przedszkolaki obejrzały filmik edukacyjny o tym, w jaki sposób powstaje tęcza, dowiedziały się jakie kolory zawiera. Dzieci oglądały też bajkę o przyjacielu tęczy-Misiu pomocniku. Następnie bawiliśmy się w zabawy ruchowe pozwalające rozróżniać i nazywać kolory, uczyliśmy się “Tęczowego tańca”, wspólnie zrobiliśmy dwa eksperymenty przedstawiające kolory na talerzu: tęczę na mleku oraz tęczę ze skittelsów. Na koniec artystycznie przedstawiliśmy tęczę na papierze, tworząc grupową pracę plastyczną metodą stemplowania. Ten dzień dostarczył dzieciom wiele wrażeń, czekamy na kolejne dni zabaw z kolorami !

Skip to content