Z wizytą u Pana Starosty

Słoneczka poznały kolejne przysłowie “Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj”.

Na początku omówiliśmy w grupie co oznacza to przysłowie. Dzieci opowiedziały o swoich zwyczajach w rodzinie. Kolorowały swoje rodzinne zwyczaje np. wspólne spacery, chodzenie do Kościoła, wspólną zabawę, rodzinne porządki, obchody urodzin i świąt, wspólne posiłki itp. Następnie wysłuchaliśmy nagraną wypowiedź Pana Starosty dotyczącą tego przysłowia. Dzieci wykonały laurki, na których narysowały coś co im się kojarzy z Gostyniem (basen, przedszkole, plac zabaw, klasztor). Kolejnego dnia wybraliśmy się z wizytą do Pana Roberta Marcinkowskiego, żeby osobiście podziękować. Słoneczka zadawały Panu Staroście mnóstwo pytań i wykazały się duża wiedzą na temat naszego przysłowia oraz Gostynia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 🙂