Akademia Kici-Koci

W ostatnim tygodniu lutego “Miśki” realizowały program AKADEMIA KICI – KOCI. Z ochotą wykonywały wybrane polecone przez Kicię-Kocię zadania.
Celem akcji jest pokazanie, że o wiele łatwiej i przyjemniej dziecko może odkrywać świat z ulubioną bohaterką – Kicią Kocią u boku.

Zadanie  1 – polegało na narysowaniu pocztówek dla Kici Koci. Dzieci z wielkim zaangażowaniem stworzyły plakat z pozdrowieniami oraz własne, barwne pocztówki w parach.

Zadanie 2 – zorganizowanie witaminowej uczty. Smakowite owoce zagościły na stole, a z nich dzieci przygotowały pyszne szaszłyki 🙂  Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!

Zadanie 3 – ekologiczne. Dzieci utrwalały umiejętność prawidłowego segregowania śmieci. Do specjalnie przygotowanych pojemników wrzucały odpowiedni odpady. Doskonaliły przy tym także umiejętność rozpoznawania i nazywania kolorów. Mali ekolodzy doskonale poradzili sobie z tym wyzwaniem.

Zadanie 4 – czytelnicze. Przedszkolaki z ochotą słuchały książek, wspólnie je omawialiśmy, a w chwilach wolnych sami wyszukiwali nowych wyzwań bohaterki.

Zadanie 5 – plastyczne. Podczas projektu dzieci malowały Kicię Kocię farbami, kolorowały tematyczne karty prac.

PODSUMOWANIE PROJEKTU

Na zakończenie projektu podsumowaliśmy wszystkie zdobyte wiadomości oraz otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.